Proszę o zapoznanie się wszystkich studentów z poniższymi regulaminami:
Student zobowiązany jest przygotować się teoretycznie zgodnie z tematem zajęć.
2) Zaliczenie ćwiczeń i seminariów – na bieżąco u nauczyciela akademickiego prowadzącego aktualny temat:
3) Przedstawienie historii choroby pacjenta z podaniem rozpoznania różnicowego, diagnostyki oraz leczenia - oddanie historii choroby przygotowanej w formie pisemnej.
4) Zaliczenie na podstawie obecności i pozytywnych ocen z ćwiczeń i seminariów - wpisuje asystent zaliczający przedmiot.
Egzamin praktyczny – ustny na ocenę obejmuje: przydzielony przypadek chorobowy (umiejętność prowadzenia wywiadu i badania fizykalnego, diagnostyki różnicowej, zaplanowania postępowania diagnostycznego i leczniczego) oraz zakres wiedzy dotyczący chorób z danej grupy a także uwzględnianych podczas różnicowania.
5) Egzamin testowy pisemny na ocenę – 100 pytań testowych jednokrotnego wyboru, w tym: 15 pytań problemowych.
Egzamin w roku akademickim 2023/2024 będzie składać się z egzaminu praktycznego i testowego. Na ocenę końcową z przedmiotu wpływa w 1/3 ocena z egzaminu praktycznego, a w 2/3 z egzaminu testowego. Oba egzaminy muszą być zdane co najmniej na ocenę dostateczną. W drugim lub trzecim terminie egzamin będzie przeprowadzony w formie testu.
1) Wykłady
2) Prelekcje
3) Bergler-Czop Beata, Miziołek Bartosz red. Podstawy diagnostyki i terapii wybranych schorzeń dermatologicznych. Skrypt dla studentów kierunku lekarskiego. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Katowice 2023.
4) Rudnicka Lidia, Olszewska Małgorzata i in. Współczesna Dermatologia tom 1 i 2. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, wyd. I 2022.
5) Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego zamieszczone pod adresem: https://www.ptderm.pl/dokumenty-do-pobrania?page=4
Podczas zajęć (wykładów i ćwiczeń) obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych oraz robienia zdjęć i nagrywania filmów.